Támogatási program 2024

2024 -ben szeretnénk minden hozzánk érkező diáknak ingyenessé tenni a kiállításunk megtekintését. A statisztikák alapján egy évben 3300-4000 fő diákjegyet értékesítünk. az idei támogató kampányunkban lehetőség van diák belépők megvásárlásával támogatnunk, hogy minden érdeklődő diák megismerje a nyomdászat szépségét. Az osztálykirádulások kiemelt programja lesz műhelyünk az ingyenes belepővel.

A LINOTYPE SZEDŐGÉP TECHNOLÓGIÁJA

Mi az a mechanikus szedés?

A nyomtatásban és a tipográfiában a forró fémszedés (más néven mechanikus szedés, forró ólomszedés, forró fémszedés és forró szedés) a magasnyomású nyomtatás során használt szöveg szedésének technológiája . Ezzel a módszerrel olvadt fémet fecskendeznek be egy öntőformába, amely egy vagy több karakterjel alakú.

Támogató jegy - Szakmatörténeti kiállítás - Hollókő

Civil szervezetünk ismét mérföldkőhöz érkezett, amelyhez szükségünk van minden tagunk és támogatóink segítségére, az idén 10 éves lett a szakmatörténeti kiállításunk, amire méltán lehet büszke minden szakmaszerető nyomdász.

 

Nyomdaipar Magyarországon

A NYOMDÁSZÁT ÉS ROKONSZAKMÁK ÉRDEKEIT FELÖLELŐ SZAKLAP
A VIDÉKI NYOMDATULAJDONOSOK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGÉNEK HIVATALOS KÖZLAPJA  -  1910 január 15.

 

Év végén sok mindenre gondol vissza az ember. Többek közt, hogy vájjon mi jót alkottunk s nem-e vesztegettük el a minden egyébnél drágább kincset: az időt?

A könyv- és kőnyomtatás a betüöntés és egyéb rokon szakmák hav közlönye

A könyv- és kőnyomtatás a betűöntés és egyéb rokon szakmák havi közlönye - 1892 január

 

Lapunk jelen füzetével az ötödik évfolyamot nyitjuk meg. Megelégedéssel tekinthetünk vissza e folyóirat négyéves múltjára, mert nemcsak hogy a magunk tudását gyarapítottuk a szakirodalomban, de tanulni vágyó, hű olvasóink is sok hasznosat meríthettek az őket minden irányban tájékozni óhajtó Magyar Nyomdászat közleményeiből.

A világ nyomdai fejlődése idővonal

A világ nyomdai fejlődése címmel összegyűjtük az összes fontosabb időpontot és eseményt amely a világban történt az elmúlt pár száz évben, az adatok feltöltése folyamatos ezért lehetnek még hiányos.

 

Amennyiben van javaslata kérjük küldje el részünkre a lenti űrlapon.

Minden megvan hogy legyen egy Nyomdamúzeum?

Na de ki az a Novokrescsenszkov Tamás?

2019-ben még mindig ott tart a magyar nyomdaipar, hogy nem tud felmutatni egy komplex minden szakmai szempontból átfogó és a szakmánkat részletesen bemutató nyomdamúzeumot. Kisebb múzeumokat találhatunk Gyomán, Debrecenben, Békéscsabán, Hollókőn, illetve Budapesten. Ezek a múzeumok jók, hiszen megőriztek egy két szeletet a szakmánkból.

Szili József  -  Ez a történet az utóbbi pár hétben hatalmas lendületet kapott, köszönhetően néhány lelkes embernek. Nehéz lenne mindenki szemszögéből bemutatni, hogy ki, miért és hogyan került kapcsolatba a Gestetner-sztorival, így a saját szemszögemből próbálom meg felvázolni az eseményeket. Ehhez menjünk kicsit vissza az időben, egészen 2010 decemberéig.

Kézműves Nyomdaműhely - Hollókő

A hét minden napján látogatható műhely az 1900-as évek nyomdaműhelyébe vezeti be a látogatókat, egyfajta időutazásként. A sok eredeti szerszám, használati eszköz, nyomógépek és könyvkötészeti szerszámok mellett több Gutenberg János által feltalált eszközt lehet kézbe fogva egy 19. századi nyomdász életet, munkáját megismerni, kipróbálni.

 

Az országban, egyedülálló műhelyben több program is a várja a látogatókat. Kipróbálható 200 éves fém Gutenberg-prés, melyen különböző hollókői emléket lehet nyomtatni.

Nyomdász évkönyv és útikalauz - 1943

"..... A Nyomdász Évkönyv és Útikalauz egyik főfeladata — mint címe is kidomborítja — a valcoló szaktársak irányítása volt. Részletesen közölte a különböző útirányokat, megjelölve, milyen a távolság az egyes városok között, mennyi idő alatt kell megtenni az utat, hol vannak kifizető állomások és pontos térképet adott az egész ország valcoló-útháló-Zaláról......."

Oldalak